1909-10-00: |
PGC 19.10.1909: Delfzijl, 18 oktober.
De Ned. koftjalk “Excelsior”, kapt Salomons, thuisbehorend te Gasselternijveen, van Hamburg met een lading zout naar Ipswich bestemd, is hier hedenmorgen met averij binnengelopen. Het schip is lek en moet hier lossen.
NRC 26.10.1909: Rotterdam, 25 oktober.
Uit Delfzijl wordt gemeld, dat de alhier als bijlegger de 18e j.l. aangekomen koftjalk “Excelsior”, kapt. Salomons, van Hamburg naar Ipswich, beladen met kunstmest, door deskundigen is onderzocht, die bevonden, dat de lading gedeeltelijk door water is gesmolten, waardoor verstopping der pompen is veroorzaakt. Zij hebben aanbevolen het schip te lossen. Men is reeds aangevangen om over te laden in het ijzeren tjalkschip “Vertrouwen”, kapt. T. Salomons.
NRC 30.10.1909: Delfzijl, 29 oktober.
Het hier wegens lekkage en verstopte pompen binnengelopen zeilschip “Excelsior”, kapt. Salomons, wordt thans gelost. Bijna 120 ton kaïniet was nog onbeschadigd gebleven, 12 ton was geheel versmolten en 19 ton erg beschadigd.
PGC 19.11.1909: Delfzijl, 19 november.
De Ned. ijzeren koftjalk “Excelsior”, kapt. Salomons, hier in averij binnengekomen, neemt thans, na gerepareerd te zijn, de lading weder in, om daarna naar de bestemmingsplaats Ipswich te vertrekken.
|