Familiegegevens
Jacobus Johannes werd geboren op 07.04.1920 te Den Haag als z.v. Willem Korving (visser) en Adriana Clasina de Jong.
Jacobus Johannes trouwde op 19.06.1946 te Den Haag met Dirkje Bal – geb. 20.02.1920 te Scheveningen – d.v. Johannes Leendert Bal en Johanna Vrolijk.
Dirkje Bal overleed op 03.10.2004 te Scheveningen (84).
Jacobus Johannes overleed op 18.04.1997 te Scheveningen (77).
Woonplaats Scheveningen.
Kinderen
??
De schepen van de kapitein
* 1951 – van het m.s. RAPID
* 1964 – van het m.s. BATAVIER III
Overige bijzonderheden
J.J. Korving heeft tijdens WO II gevaren van 1940 – 1945 als matroos op verschillende Nederlandse schepen.
Gezagvoerder bij de fa. Wm H. Müller & Co. te Rotterdam.
Zie verslag RvdS 1952 – nr. 43 – a/d grond lopen RAPID op Maasvlakte op 15.12.1951
21-01-1964
Tijdens een reis van Delfzijl met slecht zicht op de Eems in aanvaring gekomen met het m.s. 'KROONBORG'. Na inspectie kon ze haar reis naar Rotterdam vervolgen waar de schade aan de boeg werd gerepareerd.
NvhN 21-01-1964: Boeg ernstig beschadigd. Delfzijlster coaster op Eems in aanvaring. (Van onze redacteur te Delfzijl) In een dichte mist zijn in het Oostfriese Gaatje op de Eems de kustvaarders KROONBORG uit Delfzijl en BATAVIER III uit Rotterdam op elkaar ingevaren. De boeg van de Kroonborg werd hierbij ernstig beschadigd. Het schip was op weg naar Delfzijl. De BATAVIER III heeft de tocht naar zee kunnen voortzetten. De 760 ton dw. metende BATAVIER III van de rederij Wm. Muller te Rotterdam met kapitein Korving uit Scheveningen was vanmorgen omstreeks acht uur uit Delfzijl, waar stukgoederen waren gelost en geladen, vertrokken. Het Delfzijlster schip KROONBORG van de rederij Wagenborg, dat 1000 ton dw. meet, kwam met een lading hout voor een Delfzijlster houthandel uit Vasteras (Zweden). Na de aanvaring besloot kapitein F. de Nijs uit Terneuzen de KROONBORG voor anker te laten gaan. Van Delfzijl uit is de sleepboot Waterman met een deskundige van de rederij naar het schip gegaan. De BATAVIER III vervolg de, na zich op de hoogte te hebben gesteld van de schade, de reis naar Antwerpen. Bij de aanvaring, die omstreeks het middaguur nabij de boei G 2 (ongeveer tegenover Delfzijl) plaats vond, deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Beide schepen beschikken over radar. Naar verluidt zou op het radarscherm van beide schepen elkaars nadering wel zijn opgemerkt. Een aanvaring bleek echter onvermijdelijk: de schepen raakten elkaar op de kop. De deuk in de kop van de KROONBORG, zit iets aan stuurboordzijde. Het schip zal na lossing naar de scheepswerf van de firma Niestern te Delfzijl gaan.