1864
NRC 200564
Hull, 16 mei. Aangekomen URANUS, Bakker van Groningen.
NRC 080764
Dantzig, 4 juli. Gisterenavond arriveerde alhier het Nederlandse schip URANUS, kapt. Bakker, met een lading zout van Hull komende. Kapt. Bakker rapporteert dat hij bij Hela door een Deense stoomboot aangehouden en afgewezen werd, doch doordat zijn schip lek was en hij onder die omstandigheid Memel niet bereiken kon, zo had men hem vergund naar Dantzig te gaan en had men zijn journaal in die geest geviseerd.
RC 210764
Danzig, 16 juli. Uitgezeild URANUS, Bakker naar Bremen.
NRC 080964
Holtenau, 2 september. Gepasseerd URANUS, Bakker van Danzig naar Delfzijl.
RC 171264
Cuxhaven 14 december De schepen URANUS, kapit. Bakker, van Bremen naar Dantzig, en ZWAANTJE KLEIN, kapit. Drent, van Amsterdam naar Aarhuus, zijn hier binnengelopen.
1865
AH 040565
Cuxhaven, 2 mei. Uitgezeild URANUS, Bakker naar Danzig.
AH 100565
Sylt, 4 mei. In de afgelopen nacht is op List gestrand de Nederlandse tjalk URANUS, kapt. A. Bakker uit Sappemeer, van Bremen naar Danzig met hout voor de Pruisische marine. De bemanning is gered (opm: zie NRC 110565).
NRC 110565
Wyck auf Föhr, 6 mei. In de nacht van 3 op 4 dezer is op List gestrand, de te Sappemeer thuis behorende tjalk URANUS, kapt. Bakker, met een lading timmerhout van Bremen naar Danzig bestemd. De bemanning is gered en de inventaris grotendeels geborgen. Of schip en lading te behouden zijn, is nog niet bekend. (Gedeeltelijk vroeger gemeld [opm: zie AH 100565]).