Inloggen
GEERTRUIDA MARIA - ID 13289


In dienst
Onder Nederlandse Vlag tussen:1841-06-02 / 1869-02-00 | Reden uitgevlagd: Verongelukt of vermist (zie final fate)

Identification Data

Bouwjaar: 1841
Categorie: Passenger-/cargo vessel
Voorstuwing: Sailing Vessel
Type: Fregat
Masten: Three masts
Material Hull: Wood, sheathed with copper
Dekken: 2
Construction Data

Scheepsbouwer: C. Gips & Zonen - Werf 'De Merwede', Dordrecht, Zuid-Holland, Netherlands
Launch Date: 1841-04-29
Delivery Date: 1841-05-19
Technical Data

Gross Tonnage: 471.00 lasts
 
Length 1: 41.82 Meters Registered
Beam: 8.31 Meters Registered
Depth: 5.78 Meters Registered
Zeebrieven en Turksche passen

Record type Zeebrief
Zeebrief jaar: 1841
Datum agenda: 1841-06-02
Register nr: 18410343
Scheepsnaam: GEERTRUIDA MARIA
Type: Fregat
Lasten: 471
Gebouwd in provincie: Zuid Holland
Gebouwd in binnen- of buitenland: Binnenlands
Zeebrief / Turksche pas verzocht door: Voogd & Cie, van
Plaats: Amsterdam
Kapitein op moment van verzoek: Spiegelberg, C.
Opmerkingen: nieuwe zeebrief

Bekijk de overige zeebrieven / Turksche passen van dit schip
Ship History Data

Date/Name Ship 1841-05-19 GEERTRUIDA MARIA
Manager: Firma Voogd & Co., Amsterdam, Noord-Holland, Netherlands
Eigenaar: Partenrederij onder boekhouderschap van genoemde manager, Amsterdam, Noord-Holland, Netherlands
Shareholder:
Homeport / Flag: Amsterdam / Netherlands

Date/Name Ship 1869-02-06 INGRIE
Manager: J. Veth, Amsterdam, Noord-Holland, Netherlands
Eigenaar: J. Veth, Amsterdam, Noord-Holland, Netherlands
Shareholder:
Homeport / Flag: Amsterdam / Netherlands

Bezitters van parten (aandelen) in het schip

bijlage bij acte 14 van 1841, fregat GEERTRUIDA MARIA
eigenaren per ultimo mei 1841:

firma Voogd & Co., Amsterdam (boekhouders en 18/30e part)
L. Bouman, Amsterdam (1/30e part)
Jacobus de Koning, Dordrecht (1/30e part)
B. van der Elst van Bleskensgrave, Dordrecht (1/30e part)
G. Mauritz, Dordrecht (1/30e part)
J.B. ’t Hooft, Dordrecht (1/30e part)
firma Otto de Kat & Zoon, Dordrecht (1/30e part)
firma C. Gips & Zonen, Dordrecht (1/30e part)
P.J. Cokart, Rotterdam (1/30e part)
Pieter Visser Azn., Sliedrecht (1/30e part)
K.A. Visser, Sliedrecht (1/30e part)
C.B. Wisboom, Hardinxveld (1/30e part)
P. Langevelt, Hardinxveld (1/30e part)

Ship Events Data

1868-11-07: Sold at auction
Advertentie. E. Mauritz, A.C. van Wageningen Jr, P. de Kanter Jr, D. de Jongh Wz, B. de Witt en J. de Voogd Jr, makelaars te Dordrecht, presenteren, ten overstaan van een daartoe bevoegd beambte, te verkopen, op zaterdag 7 november 1868, des middags ten 12 ure, ten huize van J. Zahn, in het Nederlandsch Koffijhuis, over het Scheffersplein te Dordrecht een extra ordinair welbezeild, gekoperd en kopervast fregatschip, varende onder Nederlandse vlag, genaamd GEERTRUIDA MARIA, laatst gevoerd door kapt. M. de Ligny, volgens Nederlandse meetbrief lang 42 ellen 20 duimen, wijd 8 ellen 34 duimen, hol 5 ellen 75 duimen en alzo gemeten 899 ton of 475 lasten, liggende in de Vlugthaven te Rotterdam.
Breder volgens inventaris en bericht bij bovengemelde makelaars, of bij de Cargadoors Gerard Mauritz, D. Schotman Dz. te Dordrecht, en Hudig & Blokhuyzen te Rotterdam.(opm, koper Jan Veth)
1869-02-24: Final Fate:
27 februari 1869. NRC - Nieuwe Rotterdamsche Courant.
Ramsgate, 24 februari. Volgens de Shipping Gazette is het schip GEERTRUIDA MARIA (opm: INGRIE, ex GEERTRUIDA MARIA, zie NRC 260269), van Amsterdam, heden morgen op de Goodwin Sands gebleven. Het schip is totaal weg. De equipage is vermoedelijk gered. (opm: zie volgend bericht)
1869-02-25: Final Fate:
27 februari 1869. NRC - Nieuwe Rotterdamsche Courant.
Deal, 25 februari. Alhier is het bericht ontvangen dat er een groot schip op de Goodwin Sands zit, men zegt Nederlands, van Amsterdam naar Havana. Reddingsboten zijn derwaarts gezonden, alsook andere boten. (Red: vermoedelijk het schip onder Ramsgate vermeld).
1870-04-00: Final Fate:
Uit het Journal of the Royal National Lifeboat Institution van 1 april 1870;
Also 10l. to the crews of 3 fishing luggers of Broadstairs, for putting off and rescuing 8 of the crew of the ship INGRIE, of Amsterdam, which was wrecked during a gale of wind from the W.S.W., on the S.E. spit of the Goodwin Sands, on the 24 Feb.
( dank aan Arie de Lange)

Gezagvoerders

Familiegegevens en opleiding

Christoffel Spiegelberg werd geboren te Amsterdam op 31 januari 1805.

Hij was getrouwd met Johanna Christina Sigling, geboren te Amsterdam op 18 november 1815.

Hij overleed op 14 oktober 1876 te Amsterdam

Ik vermoed dat Christoffel de zoon was van kapitein Jan Christoffel Spiegelberg en Elisabeth Voet, de broer van Catharina Spiegelberg en de zwager van kapitein Hendrik Rolff - zie bij Hendrik Rolff).

In het Bevolkingsregister 1851-1853 (-1864) van Amsterdam staat vermeld Christoffel Spiegelberg, geboren op 31 juni 1803 te Amsterdam. (even verder onder de zeekapiteins staat als geboortejaar 1805). Hersteld Evangelisch Luthers, in 1855 wonend in de Haarlemmerstraat te Amsterdam.

 

Lidmaatschap zeemanscollege(s)

C.Spiegelberg werd met vlagnummer 428 per 27 juli 1835 benoemd als effectief lid van het Amsterdamse zeemanscollege Zeemanshoop op voordracht van J.F.Spiegelberg. Als zijn schip wordt genoemd de “Henriëtte en Henri”. Toegevoegd is “bedankt” 002.

In de Algemene Vergaderingen van het Amsterdamse zeemanscollege Zeemanshoop van 21/28 juli 1835 werd als effectief lid voorgedragen/benoemd Christoffel Spiegelberg, oud 31 jaar, voerende de bark “Susanna Maria”, wonend op de Haarlemmerdijk 75 te Amsterdam op voordracht van kapitein J.F.Spiegelberg023.

C.Spiegelberg werd deelnemer van het Weldadig Zeemans Fonds van Zeemanshoop per 10 januari 1843. Bedankt in 1843003.

Christoffel Spiegelberg wonend te Amsterdam was met vlagnummer 29 in de periode 28 mei 1841 t/m zijn overlijden op 14 oktober 1876 lid van het Dordtse zeemanscollege “Tot Nut van Handel en Zeevaart”.111 en 64a

 

Opmerkingen in verband met Zeemanscollege(s)

In de notulen van de Algemene Vergadering van Zeemanshoop dd 24 april 1860 staat vermeld dat als plaatsvervangend commissaris uit de effectieve leden is gecandideerd kapitein C.Spiegelberg, die echter heeft laten weten dat hij niet voor de functie in aanmerking wil komen.023.

In een kasboek van het Dordtse zeemanscollege “Tot Nut van Handel en Zeevaart” dd mei 1841 staat geboekt een entreebedrag van f 15,- door kapitein Spiegelberg.064b

In het kasboek van het Dordtse College dd 11 januari 1877 staat de de boeking van de uitkering aan de weduwe van kapitein C.Spiegelberg te Amsterdam  van de regelementair toegestane f 200,-.064b

 

De schepen van de kapitein

lidmaatschap van College Zeemanshoop te Amsterdam001

vlagnummer                    jaren           type                  scheepsnaam                         naam reder/boekhouder

        428                            1835           bark                 Susanna Maria                      P.J.N.Vereul te Amsterdam

        315                       1836-1837     bark                 Susanna Maria                      idem

                                      1838-1839     fregat               Henriette en Henri                 idem

                                           1840           geen vermelding van schip en boekhouder

                                      1841-1846     fregat               Geertruida Maria                   Voogd & Co te Dordrecht

                                      1848-1853     fregat               Geertruida Maria                   idem

       102                        1854-1859     fregat               Geertruida Maria                   idem

                                      1860-1863     fregat               Geertruida Maria                   idem

                                      1864-1865     geen vermelding van schip en boekhouder

 

Vermelding van vertrek en aankomst in Amsterdam093

Naam kapitein                                     Naam schip                                       vertrek                        terugkomst

C.Spiegelberg                                       Geertruida Maria                                11 februari 1861     23 februari 1862

                                                                Geertruida Maria                                14 september 1862 23 september 1863

In Ledenlijsten de Dortse zeemansalmanak (Stadsarchief Dordrecht, inv. 93, nrs 16-33) staat J.Anokkee als gezagvoerder064a:

*      1842 t/m 1846                                                                           fregat “Geertruida Maria” boekhouders Voogd & Co te Amsterdam

*      1850; 1852 t/m 1859; 1861                      fregat “Geertruida Maria” boekhouders Klerk & Voogd te Dordrecht

*      1874                                              geen vermelding van een schip

 

Bouma025 vermeldt C.Spiegelberg als gezagvoerder gedurende:

  • * 1838 t/m 1839 op het 3/m schip “Suzanna Maria”, gebouwd in 1816 in Amerika, 268 ton o.m., varend voor P.J.N.Vereul te Amsterdam. Het schip werd getuigd als bark;
  • géén vermelding van C.Spiegelberg op de “Henriette en Henri”. (wèl een K.Spiegelberg, maar hier zijn door Bouma C(hristoffel) en K(laas) Spiegelberg met elkaar verward. De opgave uit de AAKZ001 zijn m.i. beter betrouwwbaar.)
  • * 1841 t/m 1852 op het 3/m schip “Geertruida Maria”, gebouwd in 1841 op de werf van Cornelis Gips te Dordrecht, 899 ton o.m., varend voor Voogd & Co te Dordrecht;
  • * 1853 t/m 1858 op hetzelfde schip maar nu voor rederij Klerk & Voogd te Dordrecht.
  • * 1861 t/m 1863 op hetzelfde schip en zelfde rederij. (Bouma vermeldt voor de periode 1859/1860 als gezagvoerder kapitein J.Mulder Drenth, hetgeen wederom niet klopt met de opgave in de AAKZ, maar nu zou ik de opgave van Bouma volgen)

 

Overige bijzonderheden

Uit het boekje “De ondergang van de Cornelia”, geschreven door kapitein J.A.N.Schagen van Leeuwen en in 1934 uitgegeven bij Folemprise, L.J.C.Boucher te Den Haag, blijkt (p. 31) dat kapitein C.Spiegelberg in April 1853 een reis aanving naar Schotland, Singapore en Java. De opperstuurman was voormelde J.A.N Schagen van Leeuwen (zie aldaar).

Volgens monsterrol nr 1075 dd 06 oktober 1841 in het Gemeentearchief van Dordreccht was hij kapitein op het fregat “Geertruida Maria” en vertrekt met 38 man naar Batavia.

Op 19 april 1853 vertrekt hij voor zijn 7e reis met de “Geertruida Maria” maar het gezag werd op 25 mei 1853 overgenomen door kapitein Hartepol en deze vertrekt naar Java.

Volgens monsterrol nr. 1851 dd 23 november 1858 te Dordrecht is hij samen met Dirk Jan Mulder gezagvoerder op het fregat “Geertruida Maria en vertrekt voor een reis naar King George Town via Sunderland.

 

DHet fregat “Geertruida Maria” onder kapitein C.Spiegelberg was op 21 oktober 1854 te Cardiff, lag op 27 oktober 1854 met schade te Kingsroad en arriveerde, langs Kaap Hoorn, op 16 april 1855 San Francisco. Voorts “5/8 in hurricane 24N 116W”. Na herstel van schade in San Francisco voer het schip op 05 april 1856 vanuit Callao naar het Kanaal, dus weer via Haap Hoorn. Op 11 september 1856 lag het schip te Falmouth met bestemming Dordrecht121

 

 

Datum vanaf: 1841
Kapitein: Spiegelberg, Christoffel
Overige informatie: 0

Deze naam wordt  met twee vlagnummers vermeld als lid van het Rotterdamse zeemanscollege. Het is vooralsnog onduidelijk of dit twee personen zijn.

 

Familiegegevens en opleiding

Jan Mulder Drenth werd geboren op 17 maart 1823 te Elde. Hij woonde te Amsterdam en vestigde zich op 01 juni 1855 te Rotterdam waar hij o.a. woonde aan de Botersloot Wijk 9 nr. 538 (nieuw nr. 169). Hij vertrok op 11 november 1875 naar Delft.

Hij was getrouwd met Henriëtta Johanna van Vliet, geboren 13 augustus 1830 te Rotterdam, Nederlands Hervormd005

 

Lidmaatschap zeemanscollege(s)

J.Mulder Drenth werd met vlagnummer 612 effectief lid van Zeemanshoop per 09 januari 1855 op voorspraak van G.Rotgans. Zijn schip was de "Riga"002.

In de notulen van de Algemene Vergaderingen van het Amsterdamse zeemanscollege Zeemanshoop dd 02/09 januari 1855 staan vermeld dat tot effectief lid zijn voorgedragen/benoemd Jan Mulder Drenth, oud 31, voerend de kof “Riga”, voor rekening van H.van Rijckevorsel te Rotterdam, op voordracht van kapitein G.Rotgans.023.

Bouma025 vermeldt geen kapitein Mulder Drenth als gezagvoerder van de “Riga” die in 1855 voor van Rijckevorsel voer.

 

J.Mulder Drenth was effectief lid van Zeemanshoop in de periode 1855 t/m (vermoedelijk) 1880 met vlagnummer 612.

 

J.Mulder Drenth was met vlagnummer R31 in de periode 1861 t/m 1880 effectief lid van het Rotterdamse zeemanscollege Maatschappij tot Nut der Zeevaart058.

J.Mulder Drenth was in 1869 secretaris van de Maatschappij tot Nut der Zeevaart058.

 

Er is ook sprake van een J.Mulder/Muller Drenth, J. die met vlagnummer R431in de periode 1855 t/m 1866(?) effectief lid van het Rotterdamse zeemanscollege Maatschappij tot Nut der Zeevaart. In de ledenlijsten uit Sweijs021 staat deze kapitein t/m 1866, maar in de beschikbare ledenlijsten uit de Jaarverslagen van de Maatschappij is de laatste vermelding in 1859 en niet meer in de zestiger jaren058.

In de Jaarverslagen van de Maatschappij (Maritiem Museum, Rotterdam) staat deze kapitein J.Mulder Drenth met vlagnummer R431 als gezagvoerder in de ledenlijsten van058:

*    1855                                      van de sch. “Africaan”                                   60 last    varend voor H. van Ryckevorsel te Rotterdam

*    1858, 1859                           van het fregat “Geertruida Maria” 475 last  varend voor Klerk & de Voogd te Dordrecht

 

Opmerkingen in verband met lidmaatschap Zeemanscollege(s)

In de notulen van de Bestuursvergadering van Zeemanshoop dd 27 december 1883 vraagt kapitein J.Mulder Drenth of hij met bijbetaling effectief lid mag worden. Maar dit wordt afgewezen.042

 

In een Bijlage bij de Bestuursvergadering dd 27 december 1883 (Stadsarchief Amsterdam, 491-39) is een brief dd Vlissingen 24 december 1883 van kapitein J.Mulder Drenth. Hij verzoekt weer terug te mogen keren als effectief lid  “Ik wil natuurlijk Alle achterstallige contributiën aanzuiveren daar ik thans in staat ben zulks te kunnen doen”. In de kantlijn van de brief staat vermeld dat op dit verzoek afwijzend is beschikt.042.

 

De schepen van de kapitein

lidmaatschap College Zeemanshoop te Amsterdam001

vlagnummer                   jaren           type                  scheepsnaam                       naam reder/boekhouder

        612                           1855           sch.bark          Afrikaan                              H.van Rijckevorsel te Rotterdam

                                      1856-1857     schoner            Benin                                    idem

                                      1858-1860     geen vermelding van schip en boekhouder

                                      1861-1868     bark                 Jacob                                    Ebeling & Co te Rotterdam

                                          1869           sch.brik            Kiu-Siú                                 geen opgave

                                          1870           geen vermelding van schip en boekhouder

                                      1871-1876     stoomb.           Maasstroom                        Ned.Stoomb.Maatschappij te Rotterdam

                                      1876-1877     stoomb.           Stad Middelburg                 Maatsch.Zeeland

 

In de Jaarverslagen van de Maatschappij (Maritiem Museum, Rotterdam) staat deze kapitein J.Mulder Drenth met vlagnummer R31 als gezagvoerder in de ledenlijsten van058:

*    1862 t/m 1867      van de bark “Jacob”                                  312 last            voor A.F.Ebeling & Co te Rotterdam

*    1874                       van het ss. “Holland”                                381 last            voor de Ned. Stoomb. Mij. Te Rotterdam

*    1877                       van het ss. “Stad Midelburg”                   ? last                 voor de Stoomv.-Mij te Middelburg

*    1878                       van het ss. “Stad Vlissingen”                   1300 last           voor de Stoomv. Mij. te Middelburg

 

Vertrek en terugkomst van schepen in Amsterdam093:

J.Mulder Drenth                                   Geertruida Maria                             23 november 1858                17 oktober 1860

                                                                Jacob                                                 29 augustus 1861    04 augustus 1862

                                                                Jacob                                                 11 september 1862                27 juni 1863

                                                                Jacob                                                 30 september 1863                01 september 1864

                                                                Jacob                                                 geen melding                          10 april 1866

                                                                Jacob                                                 geen melding                          17 juli 1867

                                                                Jacob                                                 11 oktober 1867                     geen melding

 

Bouma025 vermeldt J.M.Drenth als gezagvoerder gedurende:

*    1856 van de 2/m sch. “Afrikaan” ex Tropicus, gebouwd in 1843 te Rotterdam, 114 ton o.m., varend voor H.van Rijckevorsel te Rotterdam;

*    1857 t/m 1858 van de sch.brik “Benin” ex Pio Nono, gebouwd in 1848 te Rotterdam, 243 ton o.m., varend voor H.van Rijckevorsel te Rotterdam;

*    1859 t/m 1860 op het 3/m schip “Geertruida Maria”, gebouwd in 1841 te Dordrecht, 899 ton o.m., varend voor Klerk & Voogd te Dordrecht;

*    1862 t/m 1869 op de bark “Jacob”, gebouwd in 1855 te Rotterdam, 593 lton o.m., varend voor A.F.Ebeling & Co te Rotterdam. Het schip voer in 1870 voor Batenburg & Co te Rotterdam en werd herdoopt in “Anna & Johanna”;

*    1870 van de schbrik “Kiu Siu”, gebouwd in 1869 te Dordrecht, 285 ton o.m., varend voor de Nederl. Handel-Maatschappij te Amsterdam. Het schip werd in 1870 verkocht naar Japan;

*    1872 t/m 1874 van het ijzeren schroefsstoomschip “Maasstroom”, gebouwd in 1869 te Rotterdam, 396 ton o.m., varend voor de Nederl. Stoomb. Maatschappij, dir D.L.Wolfson;

*    1875 van het schr.ss “Holland”, gebouwd in 1874 te Rotterdam, 720 ton o.m., varend voor de Ned. Stoomb. Mij. Dir. D.L.Wolfson te Rotterdam;

*    1879 van het rader ss “Stad Vlissingen” ex Northern, gebouwd in 1865 te Liverpool, 1816 ton o.m., varend voor de Stoomv. Mij. Zeeland te Vlissingen.

             Het ss. “Stad Vlissingen werd gebouwd in 1865 bij Jones, Quiggin & Co te Liverpool, mat 1816 Brt. en voer voor de Stoomvaart Maatschappij “Zeeland” te Vlissingen072.

             Bij Nieuwersluis op een berm gevaren en gebroken;

 

Overige bijzonderheden

J.Mulder Drenth verzorgde per 30 september 1863 vanuit Brouwershaven met de “Jacob” een troepentransport van 4 officieren en 25 manschappen. Hij arriveerde te Batavia op 03 maart 1864 na een reis van 155 dagen. In St.Georg d’Elmina bleven 2 manschappen achter en werden 3 Europesche militairen en 100 Afrikaanse recruten aan boord genomen065.

 

Op 14 december 1879, op weg van Vlissingen naar Queensbro, liep tijdens dikke mist het ss. “Stad Vlissingen” bij Nieuwe Sluis op een berm. Het schip brak op 15 december. Er vielen geen slachtoffers.

 

Geertruida MariaCSR 439/103:  899 tons.  31 crew.  Captain = T. Mulder Departed Sunderland, England on 6 January 1859 with a cargo of coals and arrived at Albany on 28 April 1859.  Where intended bound – Batavia. 110

 

Van Blokland-Visser064 vermeldt  dat volgens monsterrol 1851 dd 23 november 1858 Dirk Jans Mulder Drenth samen met Cornelis Spiegelberg gezagvoerder wass op het fregat “Geertruida Maria” en met 32 man uitvoer via Sunderland naar George Town.

Volgens monsterrol 2284 dd 19 september 1867 was Dirk Jans Mulder Drenth gezagvoerdxer van de brik “Zeevaart”  146 last, varend voor reder Abraham Sandberg & Co te Dordreccht met als mede-eigenaar Jan Mulder kapitein uit Veendam. Het schip voer uit met 10 man naar Brazilië via Cardiff.

 

 

Datum vanaf: 1858
Kapitein: Mulder Drenth, Jan

Familiegegevens en opleiding

M.de Ligny overleed in 1868.

 

Lidmaatschap zeemanscollege(s)

  1. de Ligny wonend te Dordrecht was lid van het Dordtse zeemanscollege “Tot Nut van Handel en Zeevaart” met vlagnummer 96 in de periode 05 juni 1856 t/m zijn overlijden in 1868. Ten tijde van zijn inschrijving was hij gezagvoerder van de bark “Fortuna”, varend voor Klerk & Voogd.064a.

 

Opmerkingen in verband met Zeemanscollege(s)

In het kasboek van het Dordtse zeemanscollege “Tot Nut van Handel en Zeevaart” staat op 20 augustus 1856 de storting door kapitein M. de Ligne van f 15,- als entreegeld voor lidmaatschap van het college.064b

 

De schepen van de kapitein

In Ledenlijsten de Dordtse zeemansalmanak (Stadsarchief Dordrecht, inv. 93, nrs 16-33) staat M. de Ligny  als gezagvoerder064a:

*    1857 t/m 1859; 1861;                                bark “Fortuna”                                   boekhouders Klerk & Voogd te Dordrecht

 

Bouma025 vermeldt M.de Ligny als gezagvoerder gedurende:

*    1857 t/m 1863 van de bark “Fortuna” ex Theresia, ex Aeolus, gebouwd in 1840 op de werf van Cornelis Gips te Dordrecht, 465 ton o.m., varend voor Klerk & Voogd te Dordrecht;

*    1864 t/m 1868 op het 3/m schip “Geertruida Maria”, gebouwd in 1841 op de werf van Cornelis Gips te Dordrecht, 899 ton o.m., varend voor Klerk & Voogd te Dordrecht. Het schip was in 1869 eigendom van J.Veth te Amsterdam en herdoopt in “Ingrie”.

 

Vertrek en terugkomst van schepen in Amsterdam093:

  1. de Ligny Geertruida Maria 08 april 1864                      geen melding

                                                          Geertruida Maria                 18 maart 1867                   08 augustus 1868

 

Overige bijzonderheden

Op 06 juni 1856 M. de Ligny was kapitein op de bark “Barendina(sic) Fortuna” ex Aeolus. varend voor Klerk en Voogd te Dordrecht.

 

Zierikzeesche Courant 13 april 1864

Te Brouwershaven gearriveerd opop 09 april 1864 de “Geertruida Maria”, kapt. M. de Ligny, komend van Rotterdam op weg naar Batavia.

 

 

Datum vanaf: 1864
Kapitein: Ligny, Maximiliaan De

Familiegegevens en opleiding

Heinrich Friedrich Georg Kaiser werd geboren ca. 1824 te Istrüp, Duitslans, vorstendom Lippe, als zoon van Frierich Christoph Carl Kaiser en Anna Maria Dorothea Ilsabein Milder. In de overlijdensakte wordt als geboorteplaats vermeld Blomberg te Pruissen. Wikipedia noemt Istrup een wijk van de stad Blomberg.

Heinrich Friedrich Georg trouwde op 27 maart 1851 te Veendam als schipper met Hinderkien Jans Hut, geboren op 17 december 1825 te Ommelanderwijk/Veendam als dochter van de koopman later schipper Jan Harms Hut en Geertje Jans Deddes. Hinderkien overleed op 23 december 1883 te Veendam, 58 jaar.

Heinrich F.G. overleed op 13 november 1884, 61 jaar, fabrikant, weduwnaar.

 

In Burgerlijke Stand akten uit de provincie Groningen wordt Heirich F.G. vermeld als schipper in 1851, 1855, als koopman in 1856, 1863, 1866, als schipper in 1867, 1870 en als fabrikanr in 1884.

 

Lidmaatschap van zeemanscollege(s)

H.F.G. Kaiser was effectief lid van het Veendammer zeemanscollege “Maatschappij tot Nut der Zeevaart” met vlagnummer R7 resp.161 in de periode 1868 t/m 1869 en met vlagnummer S3 resp. 66 in de periode 1870 t/m 1878.

 

De schepen van de kapitein

Bouma025 vermeldt H.F.G.Keiser als gezagvoerder gedurende:

*    1854 t/m 1855 van de galjoot “Hendrika”, gebouwd in 1851 te Veendam, 102 ton o.m., varend als kapitein/eigenaar vanuit Veendam. Het schip voer in 1856 voor kapitein/eigenaar J.H.Jonker te Veendam en was herdoopt in “Themis”.

Te water op 03.06.1851 en in 1851 opgeleverd door Scheepswerf H. J. Bieze aan het Beneden-Dwarsdiep, Veendam aan kapt./eig. H. F. G. Keizer, van Ommelanderwijk, Veendam als HENDERIKA.114

 

Bouma025 vermeldt H.F.G.Kaiser als gezagvoerder gedurende:

      *    1867 t/m 1868 van de 2-mastschoener “Stad Appingedam”, gebouwd in 1855 te Appingedam, 163 ton o.m., varend als kapitein/eigenaar vanuit Veendam;

      *    1869 van het 3-mastschip “Ingrie” ex Geertruida Maria, gebouwd in 1841 te Dordrecht, 899 ton o.m., varend voor J.Veth te Amsterdam. Het schip is in 1869 verongelukt op de Goodwin Sands.

 

De collectie monsterrollen op het Noordelijk Scheepvaartmuseum te Groningen vermeldt geen H.F.G. Kaiser.

 

Overige bijzonderheden

NRC 11 juni 1851

Veendam, 8 juni. De 3e dezer liep alhier met het beste gevolg van stapel de nieuw gebouwde schoener-galjoot HENDERIKA, toebehorende en bevaren zullende worden door kapt. Keizer, van Ommelanderwijk, en gebouwd op de werf van H. Bieze aan het Beneden-Dwarsdiep alhier.

 

Groninger Courant 16 september 1851

Schoenergaljoot   HENDERIKA                                   H.F.G.Keiser Ommelanderwijk H.J. Bieze, Veendam

 

 

 

 

Datum vanaf: 1869
Kapitein: Kaiser, Heinrich Friedric Georg.

Afbeeldingen


Omschrijving: GEERTRUIDA MARIA voor de Engelse kust bij Dover, aquarel gemaakt in 1841
Collectie: Maritiem Museum Rotterdam
Vervaardiger: Spin, Jacob
Onderwerp: Zeeopname

Omschrijving: GEERTRUIDA MARIA
Collectie: Stichting Nederlandse Kaap Hoorn-vaarders
Vervaardiger: Onbekend
Onderwerp: Zeeopname
Kroniekberichten

Toon kroniekberichten
Akten

Noord-Hollands Archief - Haarlem Archiefnummer Amst.198.3179-1841.14

DVD XI – 311, 312
BIJLBRIEF

Naam schip GEERTRUIDA MARIA

plaats en datum acte bijlbrief, Dordrecht, 19 mei 1841

type schip fregat

bouwwerf/verkoper C. Gips & Zoonen, scheepsbouwmeesters te Dordrecht, werf De Merwede, in de Lijnbaan aldaar

gevoerd door kapt.

eigenaar/aankoper firma Voogd & Co., Amsterdam

te voeren door kapt.

grootte in tonnen tonnemaat niet vermeld (meetbrief Dordrecht, 18 mei 1841)

tuigage / aantal dekken

afmetingen 41,82 x 8,31 x 5,78 meter

kiellegging

tewaterlating 29 april 1841

plaats / datum registratie Dordrecht, 19 mei 1841

nummer van registratie deel 45, folio 56, recto, vak 7.

notaris verklaring voor burgemeester van Dordrecht

prijs NLG.

bijzonderheden



researcher/datum research: ML / 260708

Naam GEERTRUIDA MARIA
Archiefinstelling Noord-Hollands Archief, Haarlem
Jaar 1841
Toegang 198
Inventaris 3179

Noord-Hollands Archief, Haarlem Archiefnummer AMS 198.3168.1841.14
foto IMG 2166 - 2168

CEDULE

Naam schip GEERTRUIDA MARIA

plaats en datum acte eigendomsbewijs, Amsterdam, 27 mei 1841

type schip fregat

gevoerd door kapt.

eigenaar/koper zie bijlage

te voeren door kapt. C. Spiegelberg

grootte in tonnen 471 lasten

tuigage / aantal dekken drie masten, twee dekken

afmetingen

kiellegging

tewaterlating gebouwd te Dordrecht

plaats / datum registratie Amsterdam, 27 mei 1841

nummer registratie deel 41, folio 154, verso, vak 2

notaris Arrondissements Rechtbank, Amsterdam

prijs

Bijzonderheden: getoond wordt de bijlbrief; het schip is gebouwd voor rekening van de in de bijlage genoemde eigenaren en ligt thans nog te Dordrecht.
De datum van de acte is NIET de datum van de transactie. De juiste datum vindt men in Amsterdam AB 1838-1868.
De eed wordt afgelegd door Jacobus de Voogd Jr. voor zijn firma Voogd & Co. en voor en namens de in de bijlage genoemde mede-eigenaren.



researcher/datum research: ML / 180716




bijlage bij acte 14 van 1841, fregat GEERTRUIDA MARIA
eigenaren per ultimo mei 1841:

firma Voogd & Co., Amsterdam (boekhouders en 18/30e part)
L. Bouman, Amsterdam (1/30e part)
Jacobus de Koning, Dordrecht (1/30e part)
B. van der Elst van Bleskensgrave, Dordrecht (1/30e part)
G. Mauritz, Dordrecht (1/30e part)
J.B. ’t Hooft, Dordrecht (1/30e part)
firma Otto de Kat & Zoon, Dordrecht (1/30e part)
firma C. Gips & Zonen, Dordrecht (1/30e part)
P.J. Cokart, Rotterdam (1/30e part)
Pieter Visser Azn., Sliedrecht (1/30e part)
K.A. Visser, Sliedrecht (1/30e part)
C.B. Wisboom, Hardinxveld (1/30e part)
P. Langevelt, Hardinxveld (1/30e part)

ML / 180716

Naam GEERTRUIDA MARIA
Archiefinstelling Noord-Hollands Archief, Haarlem
Jaar 1841
Toegang 198
Inventaris 3168

Bronnen

Jaar: 1841
Bron: Noord-Hollands Archief/Haarlem
Omschrijving: Amst.198.3179-1841.14
Documentatie Stichting Nederlandse Kaap Hoorn-vaarders (SKHV), w.o. collectie Hoedemaker/Smit/Suyk