Inloggen
VROUW JELTINA - ID 13251


In dienst
Onder Nederlandse Vlag tussen:1820-01-06 / 0000-00-00

Identification Data

Bouwjaar: 1820
Categorie: Cargo vessel
Voorstuwing: Sailing Vessel
Type: Smak
Masten: Two masts
Material Hull: Wood
Dekken: 1
Construction Data

Scheepsbouwer: Veendam, Groningen
Delivery Date: 1820-01-06
Technical Data

Gross Tonnage: 34.00 tons (oude meting)
 
Zeebrieven en Turksche passen

Record type Zeebrief
Zeebrief jaar: 1820
Datum agenda: 1820-06-06
Register nr: 18140468
Scheepsnaam: VROUW JELTINA (DE)
Type: Smak
Lasten: 0
Gebouwd in provincie: Groningen
Gebouwd in binnen- of buitenland: Binnenlands
Zeebrief / Turksche pas verzocht door: Vrede, E.O. de
Plaats: Veendam
Kapitein op moment van verzoek: Vrede, Eelt Obbes
Opmerkingen: Nieuwe zeebrief

Bekijk de overige zeebrieven / Turksche passen van dit schip
Ship History Data

Date/Name Ship 1820-06-06 VROUW JELTINA
Manager: Eilt Obbes de Vrede, Veendam, Groningen, Netherlands
Eigenaar: Eilt Obbes de Vrede, Veendam, Groningen, Netherlands
Shareholder:
Homeport / Flag: Veendam / Netherlands

Date/Name Ship 1829-01-19 VROUW JELTINA
Manager: Weduwe Eilt Obbes de Vrede, Jeltje Luites Pinksterboer, Veendam, Groningen, Netherlands
Eigenaar: Weduwe Eilt Obbes de Vrede, Jeltje Luites Pinksterboer, Veendam, Groningen, Netherlands
Shareholder:
Homeport / Flag: Veendam / Netherlands

Ship Events Data

1820-06-01: Op 1 juni 1820 Eilt Obbes de Vrede, wonende te Veendam, kapitein/eigenaar van het smakschip de VROUW JELTINA, gebouwd te Veendam, 2/m, 34 lasten van 2 tonnen, liggende thans te Amsterdam.

Gezagvoerders

Familiegegevens en opleiding

Eilt werd gedoopt op 29 januari 1764 te Veendam als zoon van Obbe Eilts en Fennechien Koerts.

Eilt Obbes uit Veendam trouwde op 01 januari 1792 te Veendam met Jeltje Lutjes uit Veendam. Zij werd gedoopt te Veendam 21 oktober 1770 als dochter van Luitje Alberts en Lummigjen Steffens.

Jeltje Luitjes Pinksterboer overleed op 21 juni 1835 te Veendam, 65 jaar , gehuwd met Eilt Obbes de Vrede

 

De schepen van de kapitein

Bouma025 vermeldt E.O. de Vrede als gezagvoerder gedurende:

*   1817 t/m 1831 van de smak “Vrouw Jeltina”, gebouwd in 1804, bouwplaats niet vermeld, 100 ton o.m., varend als kapitein/eigenaar vanuit Veendam. Het schip werd 1 keer te Harlingen geregistreerd komend van Noorwegen..

 

In het Archief van de Waterschout op het Stadsarchief van Amsterdam bevinden zich monsterrollen op naam van kapitein Eilt Obbes de Vreede als gezagvoerder op de:

“Vrouw Jeltina”, dd 18 april 1814; 28 maart 1815 en 09 juli 1819.

 

Overige bijzonderheden

Rotterdamsche Courant 04 juni 1822114

Rotterdam, 3 juni. Den 31 zeilden uit de Maas de schepen HARMINA HELENA, J.K. Nagelhout, naar Koppenhagen; de VROUW ANNA, J.F. de Boer, naar Ahrensdahl (opm: Arendal), en arriveerde de VROUW JELTINA, E.O. de Vrede, van Duinkerken. ….

 

Rotterdamsche Courant 16 juli 1822114

Rotterdam, 15 juli. Den 14 arriveerde in de Maas de VROUW MARGARETHA, B.J. Potjewijd, van Dantzig (opm: Gdansk).

Den 15 zeilden de VROUW JANTINA, E.O. de Vrede, en de JOHANNES EN WILHELMINA (opm: bom), D. Mooijekind, naar Londen; de ANNA, R.E. Brouwer, en de VERWACHTING, R. Hansen, naar Bergen; de EENDRAGT, R.J. Klunder, en de VIGILANTIE, J. Duindam, naar Liverpool; de WAAKZAAMHEID, G.H. Luurts, naar Bordeaux; de HOOP, H.K. Dijkhuis, naar Oleron; de NEELTJE JOHANNA, W. ten Noort, naar Gibraltar; de HARMONIE, J. de Best, naar Boulogne, en the MARY, J. Drinkwater, naar Petersburg.

 

Leeuwarder Courant 27 september 1822114

Harlingen.

….Den 21 dito binnen gekomen het smakschip de VROUW JELTINA, kapt. Eilt Obbe de Vreede, met hout van Noorwegen. Uitgezeild het sloepschip WILLIAM, kapt. William Nazeby, met stukgoederen naar Londen…..

 

Leeuwarder Courant 15 oktober 1822114

Harlingen. Den 1 oktober binnen gekomen het schonerschip VIOLET, kapt. D. Charresin, met ballast van Londen. Uitgezeild de smakschepen de VIJF GEZUSTERS, kapt. P.K. de Jong, de VROUW JELTJE, kapt. R.O. de Vreede, DAGERAAD, kapt. Jan A. Smit, de VROUW ZWAANTJE, kapt. Jan C. Hazewinkel, HILLEGINA, kapt. J.B. Jager, alle met ballast op avontuur…..

 

Rotterdamsche Courant 02 november 18221114

Rotterdam, 1 november. Van Vlissingen meldt men den 29 oktober: sedert onze laatste zijn, voor Antwerpen bestemd, alhier ter rede gekomen de ZELDEN RUST, W. Jansen, van Riga; FREDERIKA, J. Seeger, van Bordeaux; de VROUW SELTRA (opm: VROUW JELTINA), E.O. de Vrede, van Kiel; de EENDRAGT, H.T. Smit, van Veemeeren (opm: waarschijnlijk Fehmern); JORANNA HENRIETTE (opm: mogelijk JOHANNA HENRIETTE), A.L.E. Ehler, van Lissabon, en LUDOLF THEODORUS, J.A. Zijl, van Liverpool

 

 

Datum vanaf: 1820
Kapitein: Vrede, Eilt Obbes de
Overige informatie: 1820

Familiegegevens en opleiding

Geen

 

 

 

 

Lidmaatschao van zeemanscollege(s)

P.J.Bakker was effectief lid van het Veendammer zeemanscollege “Maatschappij tot Nut der Zeevaart” met vlagnummer N3 resp 63 in de periode 1840 t/m 1867.

 

 

De schepen van de kapitein

Bouma025 vermeldt P.J.Bakker ls gezagvoerder gedurende:

*    1830 t/m 1835 van de “Vrouw Jeltina”, geen vermelding van type, bouwgegevens, thuishaven en eigenaar;

*    1840 t/m 1848 van de kof “Jonge Tjammink”, gebouwd in 1837 te Hoogezand, 74 ton o.m., varend voor A.Pelink te Veendam;

*    1849 t/m 1853 van hetzelfde schip maar nu varend voor A.P.Pelink te Zuidlaren. Het schip is in 1853 te Bornholm gezonken na een aanvaring.

*    1856 t/m 1866 van de schoenerkof “Harmonie”, gebouwd in 1854 te Pekela, 113 ton o.m., varend als kapitein/eigenaar vanuit Veendam.

 

 

 

 

 

 

Overige bijzonderheden

Geen.

 

 

 

Datum vanaf: 1829
Kapitein: Bakker, P.J.
Overige informatie: 1829-02-26

Familiegegevens en opleiding

Luitje de Vrede werd geboren/gedoopt te Veendam op 05/27 januari 1811 als zoon van schipper Eilte Obbes de Vrede en Jeltje Lutjes Pinxterboer.

Hij trouwde op 23 juli 1833 te Veendam als schipper met Elsijna Henrica Hoveling , geboren ca 1813 te Gothenburg, Zweden als dochter van schipper Evert Eppes Hoveling en Hendrica Geerts Oortjes. Zij overleed op 21 augustus 1837 te Neufafrewassen, voorstad Dantzig, 25 jaar en 4 maanden

Provinciale Groninger Courant 18 augustus 1864114

Advertentie. Heden ontvangen wij het treurige bericht dat onze geliefde vader L.P. de Vrede, gezagvoerder van het schoonerschip IRENE, te Konstantinopel na eene kortstondige ziekte overleden in de ouderdom van 53 jaren. Langs deze weg geven wij kennis aan vrienden en bekenden.

Hellum, 15 aug. 1864. W.A. Mulder en J. Mulder-de Vrede.

 

De schepen van de kapitein

Bouma025 vermeldt L.P. de Vrede/Vreede als gezagvoerder gedurende:

*   1832 t/m 1839 van de smak “Vrouw Jeltina”, gebouwd in 1804, bouwplaats niet vermeld, 100 ton o.m., varend als kapitein/eigenaar vanuit Veendam. Het schip werd 8 keer te Harlingen geregistreerd, 2 keer komend van Danzig, 4 keer komend van Noorwegen en 2 keer komend van Memel;

*   1838 t/m 1853 van de kof “Prudentia”, gebouwd in 1837 te Martenshoek, 82 ton o.m., varend als kapitein/eigenaar vanuit Veendam;

*   1855 t/m 1864 van de 2-mastschoener “Irene”, gebouwd in 1853 te Hoogezand, 132 ton o.m., varend als kapitein/eigenaar vanuit Veendam.

 

Overige bijzonderheden

Geen

 

 

Datum vanaf: 1833
Kapitein: Vrede, Luitje Pinxsterboer de
Overige informatie: 1833-07-20

Monsterrollen

Opgemaakt Veendam
Datum: 1820-03-02
Scheepsnaam voorvoegsel:
Scheepsnaam: VROUW JELTIENA
Schipper: Vrede, Eilt Obbes de
Scheepstype:
Grootte:

Bekijk alle monsterrollen Bekijk alle monsterrollen
Kroniekberichten

Toon kroniekberichten
Akten

Groninger Archieven Archiefnummer Zuidbroek 146.210.1820.154

DVD LII – 7853 - 7856
CEDULE en BIJLBRIEF/KOOPBRIEF

Naam schip de VROUW JELTINA

plaats en datum acte Veendam, 1 juni 1820

type schip smak

bouwwerf/verkoper niet vermeld

gevoerd door kapt.

Eigenaar/aankoper Eilt Obbes de Vrede, schipper te Veendam, enig eigenaar

te voeren door kapt. Eilt Obbes de Vrede, in eigendom bevaren

grootte in tonnen 34 lasten van 2 tonnen

tuigage / aantal dekken 2 masten, 1 dek

afmetingen

kiellegging

tewaterlating 1820 te Veendam gebouwd.

plaats / datum registratie Veendam, 1 juni 1820

nummer registratie deel 1, folio 38, recto, vak 8

notaris Mr. Berend Trip, vrederechter te Veendam

prijs

Bijzonderheden:

Het schip ligt thans te Amsterdam en is door Eilt Obbes de Vrede nieuw gekocht.
De bijl- en koopbrief worden getoond.






researcher/datum research: ML / 310711

Naam VROUW JELTINA
Archiefinstelling Groninger Archieven
Jaar 1820
Toegang 146
Inventaris 210

Bronnen

Jaar: 1820
Bron: Diverse Bronnen
Omschrijving: N.A. Den Haag, toegang nummer 2.08.01.07 Zeebrieven verbalen, diverse bestanddelen.
Groninger Archieven Zuidbroek 146.210.1820.154
AC = Amsterdamsche Courant
AH = Algemeen Handelsblad
DC = Dordtsche Courant
GRC = Groninger Courant
LC = Leeuwarder Courant
RC = Rotterdamsche Courant

Jaar: 1820
Bron: GRONINGER ARCHIEVEN
Omschrijving: Vredegerecht Veendam, toegang 146, inv. nummer 210, aktenummer 154, 1 juni 1820