Familiegegevens en opleiding
Geen
De schepen van de kapitein
Bouma025 vermeldt G.P.Bakker als gezagvoerder gedurende:
* 1818 t/m 1835 van de tjalk “Vijf Gebroeders”, gebouwd in 1817, bouwplaats niet vermeld, 53 ton o.m., varend als kapitein/eigenaar vanuit Veendam.
Het Archief van de Waterschout te Amsterdam011a bevat ‘monsterrollen op naam van Geert Poppes Bakker als gezagvoerder van de “Vijf Gebroeders” dd 06 augustus 1819, 07 maart 1821; 02 april 1828, 01 april 1829.
Overige bijzonderheden
Leeuwarder Courant 07 augustus 1818114
Harlingen, 6 augustus. Den 3 dezer zijn alhier binnen gekomen het tjalkschip MARIA SOPHIA, kapt. R.D. Lovius, met ballast van Londen, en het tjalkschip de VIJF GEBROEDERS, kapt. Geert P. Bakker, ledig van Sneek, en zijn van hier uitgezeild het kofschip de GOEDE VERWACHTING, kapt. J.J. Schuuring, met ballast naar Nerva (opm: Narva, Estland), de smakschepen de VROUW ENGELINA, kapt. E.H. de Groot, de VROUW LUMMEGINA, kapt. Otto Pieters Smit, de WAAKZAAMHEID, kapt. Coert W. Stuit, en de WENSCH VAN GOEDE VRIENDEN, kapt. H.J. Volkerts, allen met ballast naar Noorwegen, en het kofschip de GOEDE VERWACHTING, kapt. H.W. Overmeer, met schors naar Hull.
Leeuwarder Courant 14 augustus 1818114
Harlingen, 13 augustus. ….
Den 9 dito is van hier uitgezeild het tjalkschip de VIJF GEBROEDERS, kapt. Geert Poppes Bakker, met pannen, vloeren en cement naar Hamburg. …
Rotterdamsche Courant 18 augustus 1821114
Rotterdam, 17 augustus. Van Den Briel wordt van den 16 gemeld: ….
….Den 15 arriveerden de VERWACHTING, H. Gerdes, van Libau (opm: Liepaja); de NEPTHUNUS, J. Peters, van Werder; de ELIZA, P.H. Fokkebij, van Faaborg; de DRIE VRIENDEN, H.G. Haverbult, van Dantzig (opm: Gdansk); de PEGASUS, O. Rasmussen, van Bandholm; de VIJF GEBROEDERS, G.P. Bakker, van Petersburg, de laatste als bijlegger naar Antwerpen…..
Familiegegevens en opleiding
Geen
De schepen van de kapitein
In het Archief van de Waterschout op het Stadsarchief van Amsterdam bevinden zich monsterrollen op naam van kapitein Pieter Geerts Bakker als gezagvoerder van de:
“Vijf Gebroeders”, dd 13 juni 1825 en 10 juli 1833.
Overige bijzonderheden
Rotterdamsche Courant 07 mei 1822114
Rotterdam, 6 mei. Van Den Briel
….Den 5 zeilden de JONGE GEUCHJE, D. Geugies, en de DOROTHEA, R.C. Hendrikus, naar Hamburg; de WELVAART, B.J. de Groot, naar Brewich (opm: Brevik) en de VIJF GEBROEDERS, P.G. Bakker, naar Bremen…..