Inloggen
GEERTRUIDA METTINA - ID 2400


Kroniekberichten

Datum 02 februari 1904
Krant DS - Dagblad Scheepvaart
Type bericht Kiellegging, bouw en stapelloop van schepen

Delfzijl, 1 februari. Vrijdag 29 januari is bij de werf van W. Rubertus te Groningen te water gelaten een stalen tjalk van 85 last voor D. Oldenburger te Groningen. (opm: dit is de GEERTRUIDA METTINA)

Afbeelding
Datum 10 december 1909
Krant NRC - Nieuwe Rotterdamsche Courant
Type bericht Berichten uit het buitenland incl havens

Londen, 9 december. De gezagvoerder van het van Christiansand te Antwerpen aangekomen stoomschip MEMENTO rapporteert, dat hij verschenen zondag (opm: 5 december) namiddag 4.30 uur de Nederlandse tjalk GEERTRUIDA METTINA, kapt. Oldenburg, in nood verkerende heeft aangetroffen. Nadat men een boot gestreken had en men de tjalk was genaderd, wilde de bemanning het schip niet verlaten, omdat de kapitein hoopte te Christiansand te worden binnengesleept, aangezien de tjalk juist lag in de trek van de om de noord gaande stomers en ook in de trek van de stoomschepen, die naar Hanstholmen koersen. Na een paar uur nabij de tjalk gestopt te hebben gelegen, vertrok de MEMENTO naar Antwerpen. De plaats, waar de tjalk lag, was ongeveer 37 mijl van het vuur van Hanstholmen in peiling oost-zuid-oost.

Afbeelding
Datum 10 december 1909
Krant PGC - Provinciale Groninger Courant
Type bericht Berichten uit het buitenland incl havens

Bremerhaven, 8 december. De te Groningen thuisbehorende tjalk GEERTRUIDA METTINA, kapt. C. Oldenburg, met stenen van Christiansand naar Brunsbuttelkoog, werd maandag jl. (opm: 6 december) in het Skagerrak aangetroffen door de Duitse stoomtrawler EIDE SIEBS met verlies van roer en zeilen benevens enige lekkage. De sleepboot COLUMBUS bracht de tjalk in de voorhaven van Geestemünde.

Afbeelding
Datum 03 januari 1910
Krant NRC - Nieuwe Rotterdamsche Courant
Type bericht Binnenlandse berichten, diverse

Delfzijl, 31 december. Met de sleepboot EEMS, kapt. W. Klasens, werd hier heden binnengebracht het tjalkschip GEERTRUIDA METTINA, kapt. Oldenburg. Boegspriet, roer en enige zeilen waren op de Noordzee bij de storm van 3 december jl. verloren geraakt. Het schip zal te Groningen gerepareerd worden.

Afbeelding