Inloggen
JAN VISSER - ID 13773


Kroniekberichten

Datum 17 september 1850
Krant SUC - Surinaamsche Courant

In het Neder-district Nickerie zijn uitgeklaard: de 14e augustus het schip JAN VISSER, kapt. A.J. Driest, naar Amsterdam met 165 vaten suiker, 42 balen schone katoen en 52 vaten rum, en de 29e augustus het schip NICKERIE PACKET, kapt. D. Hofker, naar Amsterdam met 260 vaten suiker, 42 balen hele en 2 dito gebroken koffie, 53 balen schone katoen, 5 vaten rum en 2.000 ponden kwassiehout.

Afbeelding
Datum 03 januari 1856
Krant NRC - Nieuwe Rotterdamsche Courant
Type bericht Berichten uit het buitenland incl havens

Falmouth, 29 december 1855. Het Nederlandse schip ADMIRAAL JAN VISSER (opm: kof, naam waarschijnlijk JAN VISSER), kapt. W.J. Driest, van Amsterdam naar Suriname bestemd, is alhier met verlies van boten, zeilen en watervaten binnengelopen.

Afbeelding
Datum 04 februari 1862
Krant LC - Leeuwarder Courant
Type bericht Verkoop schepen

Advertentie. De notaris Waubert de Puiseau in de Lemmer, zal op donderdag den 20 februari 1862, des namiddags te 3 uur, ten huize van de logementhouder de Jager in de Wildeman aldaar, veilen en verkopen: Een extra ordinair snelzeilend gezinkt schoener-kofschip, varende onder Nederlandse vlag, genaamd JAN VISSER, laatst gevoerd door kapitein W.I. Driest, volgens meetbrief lang 25 ellen 70 duimen, wijd 4 ellen 75 duimen, hol 2 ellen 58 duimen en alzo gemeten op 140 tonnen of 74 lasten, en zulks met al deszelfs rondhouten, opstaand en lopend want, ankers, kettingen, touwen, zeilen en andere scheepsbehoeften, volgens daaraan bij biljetten omschreven inventaris; thans liggende aan de werf van de scheepsbouwmeesters Jerimias Meijes en Zonen, in de kleine Kattenburgerstraat te Amsterdam.
Afzonderlijk zal worden verkocht een chronometer van Arnold & Dent, no. 1032, te bezichtigen bij de heer Hohurë, op de Oudeschans te Amsterdam.
Nadere informatie kunnen worden bekomen bij de heren weduwe Jan van Wesel en Zoon te Amsterdam en ten kantore van genoemde notaris in de Lemmer.

Afbeelding
Datum 07 november 1880
Krant NRC - Nieuwe Rotterdamsche Courant
Type bericht Strandingen, verongelukking en vermissing

Delfzijl, 6 november. Volgens een alhier ontvangen telegram is het schip JAN VISSER, kapt. De Groot, op reis van Drammen naar Groningen, in de Noordzee verongelukt.

Afbeelding
Datum 08 november 1880
Krant NRC - Nieuwe Rotterdamsche Courant
Type bericht Strandingen, verongelukking en vermissing

Bremerhaven, 6 november. De loodskotter PETER heeft alhier binnengebracht een met hout beladen Nederlandse kof. Op een plank bij het roer staat Klaas de Groot. Wellicht is dit schip de JAN VISSER, kapt. De Groot, in de Noordzee verongelukt.

Afbeelding
Datum 12 november 1880
Krant PGC - Provinciale Groninger Courant
Type bericht Berichten uit het buitenland incl havens

Bremerhaven, 8 november. Een hier binnengebrachte Nederlandse kof is volgens rapport van de loodsen genaamd JAN VISSER, gevoerd geweest door kapt. K.W. de Groot, en op de reis van Drammen naar Groningen door het volk verlaten.

Afbeelding
Datum 23 december 1880
Krant PGC - Provinciale Groninger Courant
Type bericht Verkoop schepen

Geestemünde, 18 december. Het van de equipage verlaten, hier binnengebrachte schip JAN VISSER, kapt. K.W. de Groot, van Drammen naar Groningen bestemd, zal de 23e dezer in publieke veiling verkocht worden.

Afbeelding