Inloggen
CATRIENA - ID 1334


In dienst
Onder Nederlandse Vlag tussen:1901-11-07 / 1918-04-07 | Reden uitgevlagd: Verongelukt of vermist (zie final fate)

Identification Data

Bouwjaar: 1901
Classification Register: Bureau Veritas (BV)
Nat. Official Number: 5827 GRON 1901
Categorie: Cargo vessel
Voorstuwing: Sailing Vessel
Type: Schoener
Masten: Two masts
Material Hull: Steel
Construction Data

Scheepsbouwer: Scheepswerf Gebr. Gebhardt & Co. (Gideon), Groningen, Groningen, Netherlands
Delivery Date: 1901-11-07
Technical Data

Gross Tonnage: 114.90 Gross tonnage
Net Tonnage: 95.17 Net tonnage
Deadweight: 195.00 tonnes deadweight (1000 kg)
 
Length 1: 31.60 Meters Length overall (Loa)
Length 2: 28.05 Meters Length between perpendiculars (Lbp)
Beam: 5.52 Meters Breadth, moulded
Depth: 2.25 Meters Depth, moulded
Draught: 2.18 Meters Draught, maximum
Ship History Data

Date/Name Ship 1901-11-07 CATRIENA
Manager: Geert Engel(s) Brouwer, Groningen, Groningen, Netherlands
Eigenaar: Geert Engel(s) Brouwer, Groningen, Groningen, Netherlands
Shareholder:
Homeport / Flag: Groningen / Netherlands
Callsign: NJRW

Date/Name Ship 1917-00-00 CATRIENA
Manager: N.V. Scheepvaart-Maatschappij Zuid-Holland, Rotterdam, Zuid-Holland, Netherlands
Eigenaar: N.V. Scheepvaart-Maatschappij Zuid-Holland, Rotterdam, Zuid-Holland, Netherlands
Shareholder:
Homeport / Flag: Rotterdam / Netherlands
Callsign: NJRW

Ship Events Data

1901-10-15: Dagregister deel 15 nummer 371 den zevenden November 1900 en een. Wij ondergeteekenden Firma Gebhard & Co., scheepsbouwers wonende te Groningen, verklaren bij dezen in dit jaar op onze werf te Gideon, gemeente Haren, te hebben volbouwd en nieuw van de bijl te water gebracht het stalen schoenerschip, hebbende een platte bodem, geen kiel, genaamd “Catriena” in eigendom toekomende aan en bevaren wordende door Geert Brouwer, gedomicilieerd te Groningen, ingevolge meetbrief d.d. Gideon 9 october 1901 nr. 1355 gemeten bruto op 325.54 kubieke meter of 114.90 tonnen van 2.83 kubieke meter en netto op 269.57 kubieke meter of 95.17 tonnen van 2.83 kubieke meter. Groningen, den 15 October 1901. Firma Gebhard & Co. In de kantlijn staat bijgeschreven 5827.
1910-00-00: De foto uit de collectie van Rob Martens is voorzien van een vrij uitvoerig onderschrift. Onder meer wordt vermeld, dat Geert Brouwer het schip omstreeks 1910 verkocht aan zijn zoon Jannes Brouwer. Deze heeft het schip gedurende 1½ jaar te Zaandam opgelegd alvorens het te verkopen aan de Scheepvaart-Maatschappij Zuid-Holland.
1918-04-06: Final Fate:
Onderweg met een lading hoepels en dakpannen van Rotterdam naar Egernsund. Bij aankomst was, wegens het slechte weer, de loodsdienst in Egernsund gestaakt en koos het schip weer zee. Op 07.04.1918 werd ze beschoten door een Duitse U-boot. Bij het in de sloep gaan werd de kapitein (R. Bos) dodelijk getroffen en werd de stuurman gewond. De bemanning moest met bommen naar het schip terugroeien en het schip werd tot zinken gebracht. De bemanning werd aan haar lot overgelaten. Na 24 uur roeien bereikte men de kust.
NRC 11.04.1918: De schoener “Catriena”, 28 maart op de eerste reis voor de nieuwe eigenaren uit de Nieuwe Waterweg naar Flekkefjord (Noorwegen) vertrokken, is op de Noors kust getorpedeerd. Het schip was voor Fl. 50.000,-- verzekerd.
NRC 14.04.1918: Stavanger, 9 april.
Gistermiddag zijn drie der opvarenden van de eergisteren bij Egernsund in de grond geboorde Nederlandse schoener “Catriena” alhier aangekomen. De gezagvoerder is door de ontploffing van de torpedo omgekomen. De stuurman is gewond, doch het gelukte hem, na twee dagen vaart in een boot, het land te bereiken.
In het NRC van 23 en 28.05.1918 staan de uitspraken van de Raad voor de Scheepvaart.
1918-04-16: RN 16.04.1918:
Omtrent de torpedering van het Ned. zeilschip “Catrina” (opm:” Catriena”), waarvan de kapitein verongelukte, zijn nog de volgende bijzonderheden bekend geworden:
Drie Nederlandse zeelieden kwam op het strand bij Jaederen en liepen een boerderij in de nabijheid binnen. Zij vertelden dat zij tot de schoener “Catrina” behoorden, welke op reis van Rotterdam naar Egersund was met een lading hoepels en dakpannen. Zondag 7 april bevond men zich op veertig mijl afstand van Egersund toen plotseling een duikboot, welke van Duitse nationaliteit bleek te zijn, langszijde van de schoener kwam. De commandant deelde mede, dat hij het schip tot zinken moest brengen. Kapitein Bos geloofde evenwel niet dat hij dat zou doen en bleef aan boord, terwijl de stuurman en twee matrozen van boord gingen. Plotseling werd een granaat op het zeilschip afgevuurd, van welke de scherven de kapitein op slag doodden. Het schip vloog direct in brand en zonk. De drie schipbreukelingen leden veel op hun tocht naar Jaederen.
De commandant van de duikboot had hen nog medegedeeld dat hij ook nog een ander Nederlands zeilschip tot zinken zou brengen. Vermoedelijk heeft hij dat ook gedaan, want later kwam een bericht van de kustwacht te Borö, dat daar vijf mensen van een vrachtkotter waren aangekomen. Dit schip had tevoren een lading hoepels in Stavanger gelost en was nu in ballast onderweg naar Helsingborg. De gehele bemanning had zich kunnen redden, terwijl het schip op zestig mijlen uit de wal tot zinken was gebracht.
Nader wordt gemeld: Gebleken is dat de tweede tot zinke gebrachte Nederlandse schoener, waarover sprake is in bovenstaand verhaal, moet zijn de schoeneraak “Sterne”, kapitein en reder Schuitema te Groningen. De vijf opvarenden zijn, zoals gemeld, bij de kustwacht van Borö op Jaederen aan land gekomen.

Gezagvoerders

Datum vanaf: 1901
Kapitein: Brouwer, Geert Engels

Familiegegevens en opleiding

Renger werd geboren 31 jan. 1862 te Delfzijl als z.v. Eltje Bos (25) (scheepskapitein) en Nikoleenna Sterenberg.

Renger (38) (scheepskapitein) trouwde op 23 nov. 1900 te Delfzijl met Hilje Smit (34) – geb. 13.06.1866 te Uitwierde -  d.v. Tammo Smit (landbouwer) en Martje Groothof. 

Hilje overleed op 28 okt. 1935 te Delfzijl.

Renger (56) overleed op 07 apr. 1918 op de Noorse kust a/b van de CATRIENA.  

(Overlijdensbericht in het Nieuwsblad van het Noorden van 02-05-1918)

De schepen van de kapitein

1891 – 1897       TJAPKO                       - 3/m. schoener    - ex. BALGOWNIE – geb. 1847

1897 – 1900        G.J. RAY                           - bark                - geb. 1866

1900 – 1901        TJAPKO                            - schoener

1901 – 1903        ALBERTINA AMELIE    - schoener

1903 – 1905        NEPTUNUS                      - schoener

1905 – 19            EMANUEL                      - fregat

19                    ???

19.. – 1918          CATRIENA                       - schooner          - geb. 1901

Overige bijzonderheden

Een foto van deze kapitein Renger Bos, zittende tussen de bemanning van het stalen volschip EMANUEL. Gemaakt te Port Blakely (USA) op 25.06.1906, staat in het boek: De Glorietijd van de Zeilvaart – door Edward P. de Groot. Op blz. 111.

- ISBN 90-6013-976-3 – Uitgave: De Alk, Alkmaar.

Renger Bos overleed aan boord van de schoener CATRIENA, getroffen door een granaat tijdens het beschieten door een Duitse onderzeeër, waarna het schip tot zinken werd gebracht. 

Kinderen:

Dochter                         - geb. 12 jan. 1901 te Delfzijl / overleden 12 jan. 1901 te Delfzijl.

Nikoleena Bos                - geb. 11 jan. 1903 te Delfzijl

Martje Bos                     - geb. 13 mei 1904 te Delfzijl

Ella Wallina Bos             - geb. 02 apr. 1906 te Delfzijl

Tammechiena Bos          - geb. 19 okt. 1908 te Delfzijl

Eltje Tammo Bos            -geb. 10 febr. 1911 te Delfzijl

 

ONDERSTAANDE GEGEVENS ZIJN VAN DE HEER S. PARMA:

Familiegegevens en opleiding

Geen

De schepen van de kapitein

Bouma025 vermeldt R.Bos als gezagvoerder gedurende:

  • 1891 t/m 1897 van de 3/msch “Tjapko” ex Balgownie, gebouwd in 1847 te Aberdeen, 294 ton o.m., varend voor J.P.Amsinga te Farmsum. Het schip werd in 1897 verkocht voor de sloop.
  • 1897 t/m 1900 van de bark “G.J.Ray”, gebouwd in 1866 te Sunderland, 356 ton o.m., varend voor G.G.Albers te Farmsum. Het schip is in 1900 bij Gefle gestrand en afgekeurd.

De naam van dit schip wordt door Mast097 gegeven als “G.T Ray.

Overige bijzonderheden

In Mast097 is een tabel vermeld uit het Jaarverslag van de Kamer van Koophandel te Delfzijl uit 1891, waarin schepen met verdere bijzonderheden zijn vermeld.

“R.Bos   Tjapko   3/mschooner   305 brt   gebouwd in 1848   varend voor H.Nieweg te Farmsum.”

Uit dezelfde bron stamt een advertentie uit “De Eemsbode” van 6 januari 1897 waarin de tuigage en casco van de “Tjapko” te koop wordt aangeboden. Mast: “Dit schip vond zijn einde onder slopershanden na 49(!) jaren over de zeeën te hebben gezworven.”

 

 

Datum vanaf: 1918
Kapitein: Bos, Renger

Afbeeldingen


Omschrijving: schoener CATRIENA
Collectie: Martens, R.G. (Rob)
Vervaardiger: Unknown

Omschrijving: CATRIENA, volgens onderschrift liggend in het Reitdiep.
Collectie: Martens, R.G. (Rob)
Vervaardiger: Unknown