Familiegegevens en opleiding
Geen
De schepen van de kapitein
Bouma025 vermeldt P.E.Mooy als gezagvoerder gedurende:
* 1829 t/m 1837 van de smak “Vrouw Alberdina”, gebouwd in 1802, bouwplaats niet vermeld, 84 ton o.m., varend als kapitein/eigenaar vanuit Pekela.
Overige bijzonderheden
Rotterdamsche Courant 28 september 1815114
Amsterdam, 26 september. De 18e september is te Hoekzyl met een lek schip binnengelopen, kapt. P.E. Mooy, van Rottenspieker naar Amsterdam.
staat deze melding op de goede plek?
Rotterdamsche Courant 08 april 1819114
Amsterdam, 6 april. Volgens een brief van Elseneur (opm: Helsingör), van den 30 maart, is den 17 dito op de westkust van Jutland, op het Töllböll (opm: op het strand nabij Tolbøl; 13,5 km. N.N.O. van Thyborøn), in het ambt Thister (opm: Thisted), gestrand het smakschip de DRIE GEZUSTERS, kaptein P.E. Mooij, van Groningen naar Arendsdahl (opm: Arendal, Noorwegen); het schip was wrak, doch het volk vermoedelijk geborgen.