Familiegegevens en opleiding
Gerhardus werd geboren op 10 augustus 1833 te Veendam als zoon van de smid Geert Berends Wilmink en Harmanna Harmannus Heres. Gerhardus trouwde op 30 januari 1860 te Sappemeer als koopvaardijschipper met Margaretha Nijman, geboren op 10 januari 1836 te Sappemeer als dochter van de schipper Berend Harms Nijman en Catharina Halbes Nijhuis Provinciale Groninger Courant 26 Juni 1869 Amsterdam, 24 juni. Van de Sappemeerster schoener MARGARETHA, kapt. G.G. Wilmink, in oktober 1868 van de Dardanellen naar Messina vertrokken, heeft men sedert niets vernomen. Ik neem ik aan dat Gerhardus en zijn vrouw toen zijn overleden Burgerlijke Stand akten uit de provincie Groningen vermelden Gerhardus als koopvaardijschipper in 1860, 1861, 1863, 1867.
Lidmaatschap van zeemanscolleges
G.G.Wilmink was effectief lid van het zeemanscollege “De Vooruitgang” uit Sappemeer met vlagnummer 48 in de periode 1861 t/m 1868.
De schepen van de kapitein
Bouma025 vermeldt G.G.Wilmink als gezagvoerder gedurende:
* 1860 t/m 1865 van de 2/msch “Margaretha Harmanna”, gebouwd in 1854 te Hoogezand, 140 ton o.m., varend als kapitein/eigenaar vanuit Sappemeer. Bouma voegt aan de naam toe “q.q” hetgeen kan betekenen dat Wilmink het gezag in 1860 over heeft genomen van kapitein B.H.Nijman, omdat die niet in staat was het gezag voort te zetten. Het schip voer in 1866 voor kapitein/eigenaar L.A.v/d Borg te Farmsum die het schip herdoopte in “Geertje Elisabeth”;
* 1866 t/m 1869 van de 2/m sch. “Margaretha”, gebouwd in 1865 te Sappemeer, 163 ton o.m., varend als kapitein/eigenaar vanuit Sappemeer. Het schip werd in 1869 vermist;
Overige bijzonderheden
In bezit van notaris Wortelboer te Bedum is een afbeelding uit 1867 van het schip met daarbij de opmerking dat het is gebouwd door Josephus Bodewes te Sappemeer in 1865, met als kapitein Geert Geerts Wilmink. Van de voormast wappert de collegevlag van “De Vooruitgang” te Sappemeer met nummer 48.